Przedsiębiorczy Poniedziałek

Bydgoskiego Klubu ASBiRO„Życie firmy to gra” – 13.04.2015


blog

Prelegentami podczas spotkania byli:

  1. Jarek Wojczakowski – Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Produkcji w Vivid Games S.A.

Absolwent Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy i jeden z najbardziej utalentowanych programistów w Polsce, który zadziwiał swoimi pracami światową publikę niejednokrotnie wygrywając międzynarodowe konkursy.

Podczas swojej kariery zawodowej zdobył wiedzę menadżerską i biznesową, co zaowocowało założeniem firmy Vivid Games w 2006 roku. Swoje kompleksowe doświadczenie programistyczne wykorzystał do stworzenia unikalnej w skali światowej technologii V-TECH, która szybko wyniosła Vivid Games do rangi developera cenionego na całym świecie.

Dzięki swojemu charakterowi i doświadczeniu potrafi wybrać cel, stworzyć plan realizacji oraz skutecznie i perfekcyjnie go wykonać.

Jarek Wojczakowski opowie jak kilka strategicznych decyzji i ciężka praca wpłynęły na rozwój firmy z 5 osobowego zespołu do 90 osobowego teamu wysokiej klasy specjalistów. W tym czasie firma Vivid Games stała się jednym z najnowocześniejszych, niezależnych studiów deweloperskich w Europie i największą firmą produkującą gry na urządzenia mobilne w Polsce.

  1. Tomasz Kruszewski - Dyrektor T Komp. Absolwent UTP w Bydgoszczy oraz Międzynarodowych Studiów Doktoranckich w ORGMASZ, Członek Komitetu KT 182 Polskiego Komitetu Normalizacji ds. opiniowania norm bezpieczeństwa informacji (ISO27000), członek Komitetu Polskiej Nagrody Jakości. Od 2011 właściciel firmy T Komp LLC w Dolinie Krzemowej.

Swoją pasję i wiedzę przekuł w projekt NND Integrum - system wspomagający zarządzanie początkowo skupiony na zagadnieniach ściśle powiązanych z tematyką ISO, dziś rozwiniętych o szeroko rozumiane zarządzanie informacją. Założony w 1996 start-up rozwinął do 50 osobowej firmy, która wdraża i rozwija platformę w setkach organizacji na terenie Polski oraz Europy.

Pan Tomasz Kruszewski opowie o początkach programów komputerowych wspomagających jakość w Polsce, trudnościach i ich pokonywaniu w trakcie rozwoju firmy. Jak T Komp wygląda dzisiaj i jakie ma plany na przyszłość? Dlaczego stawia na innowacje i ludzi? Jak widzi szansę na rywalizację z innymi w szybko zmieniającym się świecie oprogramowania?

Galeria


Newsletter Zapisz się by otrzymać powiadomienia o spotkaniach!